گزارشی از آسیب های حملات NotPetya و نابودی شبکه ها در سازمانهای مختلف

notpetya 1252242
شرکت Maersk (بزرگترین شرکت حمل و نقل بین المللی) یکی از قربانیان بزرگ حملات NotPetya بود که مجبور به جایگزینی دهها سرور و کلاینت پس از حملات این باج افزار در ژوئن 2017 شد.
به گفته رئیس هیئت مدیره این شرکت، بیش از 45000 کامپیوتر ، 4000 سرور و 2500 اپلیکیشن در این شرکت جایگزین شده است. در هر سیستم کامپیوتری این شرکت اطلاعات زیادی مربوط به حمل و نقل بار توسط کشتی ها در سراسر جهان وجود داشته است. آنها ناچارا تمامی زیرساختهای خود را مجددا نصب کرده و این عملیات با تلاش فراوان و تنها در طی 10 روز انجام شد.
در نهایت رییس هیئت مدیره این مجموعه افزود : پس از این اتفاق متوجه شدند که از نظر امنیت سایبری در سطح متوسطی قرار داشته اند و در حال حاضر تصمیم دارند امنیت سایبری شرکت را بالاتر برده و آن را یک مزیت رقابتی برای شرکت خود می داند.
در پاییز 2017 بیش از 20 کشور و سازمانهای بسیاری مورد حملات NotPetya قرار گرفتند. اکراین به شدت تحت تاثیر این حملات قرار گرفت به گونه ای که بیش از 140 گروه و سازمان از این کشور توسط این باج افزار آسیب دیدند. آمریکا با بیش از 40 شرکت و سازمان آلوده، در رده دوم آسیب پذیری توسط این حملات قرار گرفته است. روسیه، فرانسه و انگلستان در در رده های بعدی بیشترین سازمانهای آلوده شده، قرار دارند.

منبع : https://www.scmagazine.com

افزودن دیدگاه جدید

نظر خودتان را ارسال کنید

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفا وارد سایت شوید.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباط پانا می باشد.

گفتگوی آنلاین