در سال گذشته 40% از سازمانها توسط باج افزارها آسیب دیده اند

40darsad
نزدیک به 40% از سازمانهای تجاری در سال گذشته مورد حملات باج افزارها قرار گرفته اند. از بین این قربانیان، بیش از یک سوم آنان درآمدهای خود را ازدست داده و تقریبا 20% از آنان نیز کسب و کار خود را به طور کامل رها کرده اند.

گزارش “State of Ransomware” ، که حامی مالی آن Malwarebytes بوده است، توسط تحقیق Osterman به منظور کشف تناوب حملات باج افزارها، نحوه ی عمل آن در محیط سازمانی، مبلغ باج، نفوذ، تاثیرات، آمادگی و غیره صورت گرفت.

به گفته ی Nathan Scott، محقق ارشد امنیتی Malwarebytes و متخصص باج افزار، در طول 4 سال گذشته، باج افزارها به یکی از بزرگترین تهدیدات امنیت سایبری در سراسر جهان بدل گشته اند. با وجود انواع مختلف باج افزارها ، افزایش 259% را ،طی پنج ماه گذشته شاهد بوده ایم. تا به حال مطالعات بسیار کمی در خصوص نحوه ی شیوع باج افزارهای فعلی در سازمانهای بزرگ صورت پذیرفته است.

اطلاعات تکمیلی جهانی عبارتند از:

  •     طبیعت حملات: 46% تمامی حملات باج افزاری از ایمیل ها سرچشمه می گیرند. آلمان با 61% و آمریکا با 59% دو کشوری هستند که بالاترین سطح ورود باج افزارها ، یا از طریق دریافت فایل پیوست آلوده و یا لینک های مخربی که در متن ایمیل قرار گرفته اند را دارا می باشند.انگلستان با 39% و کانادا با 30% کشورهایی هستند که کمتر از این طریق آسیب می بینند.
  •     هزینه ی حملات: نزدیک به 60% از حملات باج افزاری از سازمانها درخواست 1000 دلار باج می کنند. بیش از 20% از این حملات مبلغ 10000 دلار و حتی 1% از این حملات تا 150000 دلار نیز درخواست می کنند.
  •     تعداد زیادی از قربانیان باج درخواست شده را پرداخت می کنند: در جهان بیش از 40% از قربانیان وجه درخواست شده را پرداخت می نمایند.
  •     زمان قابل توجه برای بازسازی: بیش از 60% از این حملات بالغ بر 9 ساعت زمان جهت بازسازی نیاز دارند.
  •     فراوانی حملات در صنایع مشخص: سازمانهای بهداشتی و مالی از جمله ی صنایع پیشرو هستند که حملات باج افزارها در سراسر جهان آنها را هدف قرار داده اند تا جاییکه نرخ نفوذ باج افزارها به این صنایع تا 39% می رسد.
  •     احتمال از دست دادن کسب و کار: در کمال شگفتی باید گفت به دلیل توانایی باج افزارها در ناتوان سازی قربانیان خود، 3.5% از قربانیان این حملات مجبور می شوند کسب و کار خود را رها کنند.
  •     خرابی های شدید: 63% به بیش از یک روز کاری برای تعمیر نقاط پایانی نیاز دارند.
  •     تغییر سیاستها از حفاظت به برنامه ریزی فاجعه: شناخته شده ترین روش پرداختن به مشکل با حفاظت میسر نمی شود، اما با تهیه ی نسخه ی پشیبان امکان پذیر خواهد بود. ( بیش از 71%)

فقط در ایالات متحده ی آمریکا، نزدیک به 80% از سازمانها در سال گذشته از حملات سایبری آسیب دیده که بیش از نیمی از آنان در معرض حملات باج افزارها قرار گرفتند. 70% حملات، مدیران میانی و بالاتر را تحت تاثیر قرار دادند. این در حالیست که 96% از سازمانهای آمریکا نسبت به توانایی خود برای مقابله با حملات باج افزاری اطمینان ندارند. مدیران بالایی و مدیران اجرایی سطح C، در معرض خطرات بیشتری قرار دارند: بنا به ادعای 68.4% از پاسخ دهندگان، حملات باج افزارها، مدیران رده های بالا و مدیران میانی را تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع: www.securitymagazine.com

افزودن دیدگاه جدید

نظر خودتان را ارسال کنید

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفا وارد سایت شوید.

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت مهندسی تحقیق و توسعه ارتباط پانا می باشد.

گفتگوی آنلاین